13° Hafif yağmur
  • EURO 6.12
  • DOLAR 5.33

ÇOCUĞUMU REHİN ALDILAR, SAHTE SENET ÜRETİP ŞANTAJ YAPIYORLAR !..

Genel - 13 Haziran 2018 20:04 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi’nin iş ve siyaset insanlarından olan Hasan Basri Özdemir hakkında çıkan iddialara cevap hakkını kullandı. Yerel Medya Mensupları ile iftar yemeğinde buluşan Özdemir adeta açtı ağzını yumdu gözünü.

 

Özdemir özetle ; “ 10 yaşındaki kızımı karne günü okulda rehin aldılar, üstelik okul yöneticileri sahte senet üretip beni borçlu yapmışlar, tüm bunları ise 1000 TL’mi alan ve davalık olduğum eminhaber.org web sitesine karanlık eller tarafından görüntü servis ettirip şantaj yapmasına neden oldular. Bana web haber sayfası sahibi şantaj yapıyor, çok açık ve net olarak konuşuyorum. Tüm bu tuzağa ve web haber sahibinin şantajına sessiz kalmıyorum, boyun eğmiyorum, avukatlarım konuyu yargıya taşıdı. ” dedi.

 

Sultangazili İş ve Siyaset insanı Hasan Basri Özdemir, geçtiğimiz hafta merkezi Sultangazi’de bulunan Özel Medeniyet Okulları’nda yaşanan ve yerel bir web sayfasında, “ Okul Müdürü O Partinin İlçe Başkanının Saldırısına Uğradı ” başlıklı haberle ilgili olarak Sultangazi’de yayın yapan bazı yerel medya temsilcileriyle Neşve Cafe’de iftarda buluştu. Hakkında çıkan habere cevap hakkını kullanan Özdemir, “  Bana Şantaj yapıyorlar ” diyerek adeta isyan etti.

 

Sultangazi Merkez Parti İlçe Başkanı ve ilçenin iş insanlarından olan Hasan Basri Özdemir, eminhaber.org haber sitesinde kendisi ile ilgili yapılan saldırı başlıklı habere cevap verdi. Özdemir, haberin detaylarını gerçekleri benden dinleyin diyerek gazeteciler ile paylaştı. Özdemir kendisine şantaj yapıldığı ifade etti.

 

Geçen hafta karne heyecanı yaşayan öğrenciler yaz tatiline başlamıştı. Malkoçoğlu Mahallesi’nde bulunan Özel Medeniyet Okulları’nda okuyan Hasan Basri Özdemir’in 10 yaşındaki kızı diğer öğrenciler gibi karnesini almak için okula gitti. Karne heyecanı yaşayan küçük kız, okul müdürü tarafından rehin alınmış ve okula borçları olduğundan dolayı kendisine karnesi verilmeyip velisini çağırılmıştı.

 

Babasını arayarak okula çağıran küçük kızın psikolojisinin bozulduğu ve karnesini alamadığı için büyük bir hayal kırıklığı yaşadığı iddia edilen olayda, Hasan Basri Özdemir küçük kızının alıkonulduğu okula giderek okul yönetiminden bilgi aldığı esnada tepkisi saldırı olarak kamuoyuna yansımıştı.

 

90

 

“ ÖZDEMİR GERÇEĞİ BENDEN DİNLEYİN DEDİ !..”

 

Hasan Basri Özdemir, 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlarken 2 kız çocuğunu Malkoçoğlu mahallesinde bulunan Özel Medeniyet Okullarına kayıt ettirdiğini ancak büyük kızının daha sonra başka bir okulu tercih etmesi üzerine büyük kızının kaydını başka bir okula aldırdığını, küçük kızının ise adı geçen okulda öğrenci olarak eğitim öğretime devam ettiğini söyledi.

Özdemir kaydını başka bir okula aldığı büyük kızı için Özel Medeniyet Okulları’nın belirttiği miktarı ödediğini, küçük kızıyla ilgili olarak ise okula bir çek yazdığını ancak okul idaresinin henüz kayıt döneminde öğrenci velisi olarak eşine bir takım senetler imzalattırdığını ve bu senetleri bankaya verdiğini söyledi.

 

Açıklaması sırasında kah sinirlenen kah duygusallaşan Özdemir “ benim 10 yaşında ki kızım söz konusu, borcum yok, senetler sahte, bana şantaj yapıyorlar” dediği açıklamasında şunları söyledi :

 

“ SAHTE SENET ÜRETTİLER !.. ”

 

Daha sonra bir senetle ilgili olarak bankadan kendisine protesto geldiğini ve konuyu bu vesileyle öğrendiğini söyleyen Özdemir, “ Senetlere benim adımı yazmışlar ancak eşime imzalatmışlar. Ben okulun bizden istediği meblağı bir çek ile ödemiştim halbuki. Bankadan protesto evrakı gelince okul idaresi ile konuyu görüştüm. Bunun sadece benimle ilgili olmadığını, kayıt süresinden sonra alınan bütün senetlerin bankaya verildiğini, yanlışlıkla benim adıma düzenlenen ancak eşime imzalatılan senetlerinde bankaya verildiğini ve konuyu bir an önce düzelteceklerini söylediler. Sahte senetler bunlar.

 

“ PARASINI ALDILAR SENETLERİMİ VERMEDİLER !.. ”

 

Ben bunun doğru bir uygulama olmadığını, borcumun tamamını ödemiş olmama rağmen bankanın bana protesto evrakı gönderdiğini ve bunun ticari hayatımda benim açımdan olumsuz şeylere sebebiyet verebileceğini ve ayrıca senetlere benim adımı yazmış olmalarına rağmen, bu senetleri eşime imzalatmış olmalarının ticari etik açısından da doğru olmadığını kendilerine söyledim. Konuyla ilgili olarak gerekli düzeltmeleri yapacaklarını söylediler ve özür dilediler.

 

93

 

“ KIZIMI OKULDA REHİN TUTTULAR !.. ”

 

Ancak geçtiğimiz Cuma günü karne almaya giden küçük kızım okulda adeta rehin alınmış. Benim sevmeye öpmeye bile kıyamadığım gözbebeğim orada yaklaşık olarak 2,5-3 saat bekletiliyor. Bütün arkadaşlarına karneleri verilip gönderildiği halde benim çocuğum orada bekletiliyor. Daha sonra beni bir arkadaşının velisinin telefonundan arayan çocuğum, “Baba okula gelmen lazım. Okula borcumuz olduğu için karnemi vermiyorlar” dedi.

Oysaki benim okula bir kuruş borcum yok hatta okulun bu konuda bana özür borcu var. Ama benim çocuğum okulda borcumuz olduğu gerekçesiyle bekletiliyor.  Böyle bir durum olsa dahi, netice itibariyle burası bir eğitim kurumu, bir çocuğu bu işlere muhatap etmek yerine karnesini verir gönderir, veliyi bu konuyla ilgili olarak kendisi arar. Şayet borcunu tahsil edemezse hukuki yollara başvurur.

89

 

 

“ HER BABA BU TEPKİYİ VERİRDİ ASLA PİŞMAN DEĞİLİM !.. ”

 

Ben bu ruh haliyle okula gittiğimde çocuğumun neden okulda bekletildiğini sordum, ‘Bir yanlışlık olmuş, düzelteceğiz’ cevabı yerine, ‘Sizin ödenmemiş senetleriniz var’ yanıtını aldım ve evet kabul ediyorum tepki gösterdim. Bu tepkinin fazla veya eksik olduğu konusunda takdiri siz değerli basın mensuplarına ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Asla ama asla pişman değilim. Baba olarak herkes bu tepkiyi verir.

 

“ YANLIŞLIK OLDU DEDİLER ANCAK DÜZELTMEDİLER !.. ”

 

Okuldan ayrıldıktan sonra avukatımla görüştüm, okul idaresini evrak üzerinde sahtecilikten, çocuğumun psikolojisini bozmaktan v.s dava etmeye karar verdim ve gerekli girişimlerde bulundum. Ancak ne var ki, okul idaresi veya başka bir kurumun çalışanları okuldaki bu görüntüleri, kişisel hak ve özgürlüğün korunması ilkesine aykırı olarak daha önce başka bir konuda davalık olduğum eminhaber.org’a servis etmişler ve o da benim karne gününe gölge düşürdüğümü iddia ederek bir haber yapmış ve okulun güvenlik kamerasının görüntülerini yayınlamış… Bu görüntüyü okul mu verdi ? İlçe Emniyet Müdürlüğü mü verdi ? Çocuk Büro Amirliği mi verdi ? Savcılık mı verdi ? Kim verdi ? Bu konu hakkında İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen ile görüştüm. Biz vermedik diyor. Peki bana şantaj yapılmasına kim çanak tutuyor ? Bu işin peşini bırakmayacağız asla. Şantaja müsaade etmeyeceğim.

 

92

 

“ ŞANTAJ YAPTI VE YAPMAYA ÇALIŞIYOR !.. ”

 

Yüzde yüz haklı olduğum bir konuda ve olayın bu boyutlara gelmesinde benim suçlanıyor olmam benim aklıma başka ihtimaller getiriyor. Benim iş adamı ve siyasi kimliğim var. Bu olayın böyle seyretmesi bu konuda bana bir komplo kurulduğu ve şantaj yapılacağı ihtimalini aklıma getiriyor. Daha önceden de bana kendisine 1000 TL verdiğim eminhaber.org sitesi üzerinden şantaj yapılmıştı. Görüntüleri bu gazeteciye veren ve bu görüntüleri kullanarak haber yapan gazeteciyle ilgili olarak da ayrıca hukuki girişimlerde bulundum.

Bu olayı kim nasıl isterse öyle değerlendirme hakkına sahip ancak bir babanın uğradığı bir haksızlık ve bu haksızlığa çocuğunun da dahil edilmesi karşısında gösterdiği tepkiyi bu işlere alet etmek haksızlıkların en büyüğüdür.

Ayrıca okulla ödeme yapmamıza rağmen çocuklarımla ilgili okulun hiçbir alacağı kalmadığına dahil elimizde yazımız var. Daha önce benden gizli eşime okul kayıt evrakları adı altında senet imzalatıp, senetlere benim adıma düzenlenmişler. Sahtecilik yapıyorlar. Eşimin adının dahi yazılı olmadığı görülüyor. Dahası o imzaların da eşime ait olmadığını düşünüyoruz. Yani kısacası okul ekonomik bir dar boğazdan olduğunu ayrıca Öğrencilerin sayısının da epeyce düştüğünü bu sebeplerden dolayı da böyle bir yollara başvurduğunu düşünüyorum. Bir etik ahlaka uymayan bir hareket içinde olduğunu buradan görüyoruz. Dolayısıyla borcu kalmamıştır yazısı almamıza rağmen bazı senetleri henüz bize iade etmemesi de bunun bir göstergesidir. Benim o gün okula tepki göstermenin ana sebebi onların yaptığı ahlaksız davranışıdır.  Ticarette yakışmaz. Hele ki bir özel okulun çocuklarımızı emanet edebileceğimiz okulun böyle bir ahlak içinde olması beni baya bir tedirgin etti. Kızımı da orada tutmalarından dolayı benim tepki göstermemden daha doğal ne olabilir.

 

88

Genel - 20:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.