10° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.07
  • DOLAR 5.34

PİRO ÖRGÜTÜN ADALETİNE GÜVENİYOR !..

Genel - 19 Mayıs 2018 01:19 A A

99

 

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

 

Türkiye kaderini belirleyecek 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerine doğru hızlı ve emin adımlar ile ilerliyor. Seçimlere artık sayılı haftalar kaldı. Siyasi Partiler Milletvekili Adaylarını belirlemek için kılı kırk yarıyor ve Genel Merkezler hummalı bir çalışma yapıyor.

 

 

CHP Genel Merkezi de 20 Mayıs Pazar günü Milletvekili Adaylarını açıklamaya hazırlanıyor. Hazırlık kapsamında İstanbul 3. Bölge’de Siyaset Yapan CHP’nin Parti Emekçilerini bambaşka bir heyecan sardı.

 

Bilindiği üzere ve daha önce haberlerimize konu da olan ; CHP Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’ın bölge sorumlusu olduğu İstanbul 3. Bölge’de 13 CHP İlçe Örgütü eğilim yoklaması tamamlanmıştı. CHP İlçe Örgütlerinin Ana Kademe Yöneticileri, Gençlik ve Kadın Kolları Asil Kurul Üyeleri Bölge Vekil Adaylarını belirlemek için eğilim yoklamasına katılmış tabanda karşılık bulan isimleri liste halinde örgütlerine sunmuştu.

 

Bölgede ki 13 CHP İlçe Başkanı da iradelerini ortaya açıkça koymuştu. Siyaset Kulislerinden aldığımız bilgiye göre; yapılan Eğilim Yoklaması sonucunun en şanslı isim Bölgesinden tek istifa eden İlçe Başkanı olan Özgür Karabat olmuştu. CHP Başakşehir İlçe Başkanlığından istifa edip Milletvekili Aday Adayı olan Özgür Karabat, eski mevkidaşları 13 İlçe Başkanı’nın tam desteğini almıştı. Karabat’ı halen Milletvekili olan Zeynel Emre, Büyükçekmeceli Siyaset İnsanı Ali Ulvi Gökbulak ve Küçükçekmeceli Tecrübeli Siyaset İnsanı Bektaş Davutoğlu izlemişti.

 

Örgüt TBMM’de görmek istediği adayları eğilim yoklaması ile belirlemiş tabanın sesini iradesini ortaya koymuş oldu. Şimdi sıra bu sese kulak vermesi gereken CHP Genel Merkezi’nde.

 

 

PİRO ÖRGÜTÜN SENİN YANINDA VE ADALETİNE GÜVENİYOR

 

 

Türkiye’de Ana Muhalefetin Korkusuz Lideri, HAK-HUKUK-ADALET şiarı ile günlerce kilometrelerce yol yürümüş, Sosyal Demokrat Siyasetçilerin Gönlünde Taht Kurmuş, İktidarın yanlış uygulamalarından sıkılmış vatandaşın umudu olan PİRO olarak bilinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na CHP Örgütü’nün güveni tam. PİRO’nun Adaleti’ne güvendiklerini ifade eden CHP’liler seçtikleri isimlerin TBMM’de olmasını ve bölgelerini temsil etmelerini istiyor.

 

2

 

KILIÇDAROĞLU SİYASET’İN ORDİNARYÜS PROFESÖRÜDÜR

 

Ümit ederiz ki ve hatta eminiz ki PİRO bu sese irade beyanına kayıtsız kalmayacak, CHP’ye etki etmek isteyen güç sahibi odakların dahası siyaset kumpasçılarının, CHP’nin kapılarını kapatıp hummalı bir çalışma yapan Tecrübeli Kadrolarına tesir etmesini engelleyecektir. Biz de 18 yıllık Gazetecilik Tecrübemizle Sayın Kılıçdaroğlu’na diyoruz ki “Piro Örgütün Adaletine Güveniyor !..” ve CHP’nin emekçilerine de müjdelemek istiyoruz ki “ Merak Etmeyin Chp’nin Pırıl Pırıl Geleceğe Umutla Bakan Yürekleri, Genel Başkanınız Sizlerin Yanında Sizlerden Gelen Taleplere Kayıtsız Kalmaz !..”.

 

KAÇ VEKİL ÇIKACAK VE TABLO NE OLUR ?

 

 

İstanbul 3. Bölgede 13 İlçe bulunuyor. CHP bölgede bir önceki dönem 9 Milletvekili ile temsiliyet kazanmıştı. 24 Haziran’da ise 35’e çıkan Bölge Milletvekili sayısı CHP için avantaj oluşturuyor. CHP’den Aday olan ilk 12 ismin TBMM’ye girmesi bekleniyor.

 

 

Türkiye’nin aydınlık günleri yakın, umudunuzu kaybetmeyin, esen kalın kıymetli okurlarım.

 

Genel - 01:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.