Açık
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.37

ESER SİYASETİ HİZMET SİYASETİ YAPIYORUZ !..

Genel - 11 Nisan 2018 11:31 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Sultangazi Belediye Meclisi 2017 yılı Faaliyet Raporu görüşmeleri tamamlandı. Nisan ayı son Meclis Oturumunda CHP’nin “ Toplumu ayrıştırıyorsunuz, Mahallelere eşit hizmet etmiyorsunuz! ” söylemi üzerine Belediye Başkanı Cahit Altunay kürsüye çıktı ve muhalefeti deyim yerindeyse topa tuttu. Başkan Altunay kah sinirlerine hakim olamadı sesini yükseltti kah eleştiri dozunu arttırarak CHP Grubuna çattı ve şunları söyledi ; “ Biz Eser Siyaseti Hizmet Siyaseti Yapıyoruz. Kimseyi ayrıştırmadık. Eşit hizmet ettik etmeye devam edeceğiz. Sultangazi’nin Kamu Kurum ve Kuruluşlarına borcu yoktur. Hiçbir yere borcumuz yok. Kredi borcumuz vardır o da gelirlerimizin 20’de 1’i oranındadır. Bunlara cevap verirsem utanırsınız. 1989 -1994 yıllarını biliyoruz. Zaruri işleri yapamıyordunuz. Çöpler sokaklardaydı bu kentte. Sular akmıyordu, vatandaş hava kirliliğinden ölüyordu. O günlerden geldik bugün, bunların semeresini söyleyemiyorsunuz, okulun bahçesine bir tanesi çöp bırakılmış onun fotoğrafını çekmişsiniz. Bu ilçede 469 ton çöp toplanıyor. Sadece atıklar çekyat vs 10 bin 300 ton toplanıyor. Yetmedi moloz topluyoruz. İnşaatlardan çıkartıyorsunuz. Hadi biz gidelim alalım diyoruz, 250 kamyon moloz aldık geçen sene. Bu ilçede hizmeti kralına kadar yapıyoruz. Bunun farkında olalım. ” dedi.

 

00

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Nisan son oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Av. Hacı Orhan Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Mustafa Demir, CHP Grubuna Sait Coşkunoğlu Grup Başkan Vekilliği yaptı. HDP’li Ali Yurt, CHP’li İmam Koçak ve Haluk Bozkurt mazeret bildirip oturuma katılmadı. Oturumu Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı’na yeni seçilen Yönetim Kurulu Üyeleri de neredeyse tam kadro katıldı. İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ise ilçe dışında olduğu için görüşmeleri takip edemedi. CHP İlçe Örgütü ya da İlçe Muhalefet Temsilcilerinden kimse yılda bir kez gerçekleşen Faaliyet Raporu Görüşmelerine katılım sağlamadı. Belediye Başkan Yardımcıları ve Müdürler de salonda hazır bulundu.

 

 

Oturumda CHP Grubundan Sait Coşkunoğlu ve Necdet Selvi Faaliyet Raporuna ilişkin eleştirilerini sundu. Eleştiri konuşmaları öncesi ve sonrasında cevap vermek üzere kürsüye çıkan Sultangazi’nin Mimarı Belediye Başkanı Cahit Altunay önce hizmetlerinden bahsetti ardından muhalefet cephesinin eleştirilerine kah sinirlerine hakim olamadan sesini yükselterek kah eleştiri dozunu arttırarak cevap verdi.

 

Meclis Oturumunda Başkan Altunay hizmetlerini anlatmak için kürsüye çıktığında şu konuşmayı gerçekleştirdi:

 

 

ÖZÜMÜZ SÖZÜMÜZ BİR OLDU

 

 

Sultangazimizi aydınlık yarınlara taşımak için bu kutsal görevi yüklendik. Bizler başladığımız günden bu güne kadar attığımız her adımda yaptığımız her çalışmada başardığımız her bir eserde bir hayal gördük ; “ Sultangazi’nin o karanlık bulutların üzerinden dağıldığı güneşli günlerin hayalini ”  yaşadık. Çok şükür yaptığımız projelerle attığımız temeller ile yaptığımı açılışlar ile göz doldurduk. Tabii bu ilçede her bir vatandaşımızın enerjisine heyecanına her şeyden önemlisi katkısına ihtiyaç duyduğumuzu ifade etmeye çalıştık. Bu ilçeye yeni bir soluk yeni bir hava yeni bir açılım kavuşturmak için çalıştık. Verdiğimiz sözler havada kalmadı.

 

 

POPÜLİZM YAPMADIK

 

 

Özümüz de sözümüz de bir oldu. Gelinen noktada gayet başarılı hizmetlerin yapıldığı sadece ilçemizde yaşayanların değil ilçemize misafir gelenlerin de hayret ile baktığı teşekkürlerini esirgemediği bir ilçe konumuna geldik. Tabii ki esiklerimiz vardır. Daha yapacağımız çok işler vardır. İlk yola çıktığımızda vatandaşın arasına girdiğimizde bir dua aldık o dua şöyleydi “ Allah Siz Mahcup Emesin!..”. Bu ifade bizim hiç aklımızdan çıkmayan, milletçe verilen destek oldu ve yol haritamızı belirlememize vesile oldu.

 

 

MERKEZİMİZDE İNSAN VAR

 

 

İnsanı merkez aldığımızda, bakış açımızda bulanıklık olmadığında, ayağımız yerden kesilmediğinde ve başımız dönmediğinde neler olabileceğini hep birlikte gördük. Sultangazi bir zamanlar Gaziosmanpaşa’nın arka mahalleleriydi. Belki o zamanlar bu hayalleri kuramıyor olabilirdik. Hükümetimiz önce burayı ilçe yaptı. Kimlik değiştirmek için bile minibüs ve otobüsler ile gününü harcayan insanlarımız yürüyerek hizmet almanın mutluluğunu yaşadı. Sadece bununla kalmadık. Çevremizde ki vatandaşların problemlerini çözmek içinde güzel hizmetler ürettik.

DSC_0645

 

ALTUNAY HİZMETLERİNİ ANLATTI

 

 

Ulaşım problemi için Sultangazi ne anlam ifade ediyor. Her şeyden önemlisi bu hayat içerisinde sağlık ve eğitim sorunları neler? Taş yığınları arasına sıkışmış bu ilçenin insanlarının nefes almak için gidebileceği yerler nereler? Olmazsa olmaz sosyal faaliyetlerimiz kültürel faaliyetlerimiz neler? Bunlara değinmek istiyorum.

 

 

2009 da kurulduğumuzda muhalefet partilerinin de dile getirdiği bir konu vardı. Merkez camii önünde ki tramvay yolunun yapılmasından sonra 4 mahalle adeta birbirinden kopmuştu. Uğur Mumcu ve Cebeci’yi, Sultançiftliği ve İsmetpaşa’yı birbirinden kopardınız dendi. O ara, o kadar açıktı ki. Esnaflar mağdur oluyordu. Esnaflara kira indirimi yapıyordu dükkan sahipleri. Biz bu yolu bitirdik. Askeri alan içerisinde kalan yol vardı. Orada da sorunlar vardı. Açık pazarlar vardı ve trafik sorunu hat safhadaydı. Bunlar tamamlandı. Ciddi bir rahatlama oldu. Şimdi ulaşımda bunun da yetmeyeceğini gördük. Akşam trafiğinde Metris kavşağının ne kadar sıkıştığını gördük. Bir çevre yoluna daha ihtiyacımız vardı. Kuzey Marmara Otoyolu Bağlantısı Gazi Mahallesi altından geçiyor. Cemevi altına kadar bu kazı ulaştı. Yakında Kaymakamlık önünde ki alandan çıkışı yapılacak. Alttan mı geçsin sonra üstten mi geçsin dedik, kamulaştırma nedeniyle çok uzun bir süre alacak diye alttan geçmesini sağladık. 5 ana noktada çalışma yapılıyor. Askeri alan, Malkoçoğlu, Halk Ekmek altı, Cemevi arkası ve Tünelin başından çalışma sürüyor. TT Arena’ya kadar çalışma var. 2018 sonuna kadar bu yol açılacak. Yeni bir çevre yolumuz daha olacak.

 

 

İLÇEMİZ 3. GİRİŞİNE KAVUŞUYOR

 

 

Güneyimizde TEM, doğu ve batımıza baktığımızda bağlantı yolları ile Dünya’nın en büyük Havalimanına ulaştıracak yollar var. Başakşehir’e de ulaşım 1-2 dakika da olacak. Metris Kavşağı sorunu için de Elma Bahçesi ve Karadeniz Mahallesi cephesinden giriş aldık. Cumhuriyet ve Gazi Girişi olduğu için TEM ‘i sıkıştırırız mantığı ile bu giriş uzun süre bekledi. Ankara’ya gittik ve bu sorunun da üstesinden geldik. Çalışma başladı bitmek üzere. Yeni girişimiz olacak. Temmuz Ağustos ayında 3. Girişimiz olacak. Eminönü’nden başlayan, Elma Bahçesi ve Ahmet Yesevi Bulvarından geçerek 3. Havalimanına gidecek Tramvay hattı 2018 yılında ihale edilecek. Tramvay sahibi de olacağız. 3 yıl içinde tamamlanacak. Duran araçlar yürüyen araçlardan daha fazla. Park sorunu var. Bu sorunu da çözüyoruz, yeni meydan projemizde otopark yapıyoruz. 3000 bin araçlık kapasite olacak. Kapalı Pazar alanlarımızda da otopark ihtiyacı olarak kullanıyoruz. Her mahallede projemiz var. Yunus Emre Mahallesi’nde de Kapalı Pazar Alanı projemiz başlıyor. Cebeci Mahallesi’nde de en büyük Kapalı Pazar alanını kuruyoruz. 92 bin M2 olan bir alan olacak. 1600 araç kapasiteli olacak. İstanbul’un en büyüğü rekor kırılacak. Ulaştırma konusunda yeni yollar açıp Atatürk Bulvarına bağlantılar kuruyoruz.

 

 

YARINI KURTARALIM DEMEDİK

 

 

Seçim geliyor diye işimizi durdurmadık. Geleceğimizi kurtarmak için çalışıyoruz. BEDAŞ Müdürleri ile toplantı yaptık. Gazi, 75. Yıl, Zübeyde Hanım, Yunus Emre ve Cumhuriyette kazı çalışması yapıp alt ve üst yapılar bitecek. İlçenin yüzde 70’inin yer altı kabloları tamamlanacak. 2019 sonu bütün kablolar yer altına alınacak, kanalizasyon tamamlanacak, yollar bitecek. Yatırıma ara vermeyeceğiz. Sultangazi’de sokakta Pazar kalmayacak. Belediye Hizmet alanına aldık ya da satın aldık. Pazar alanlarına ödenen tutar 25 Milyon TL. Bugünkü değeri ise 72 Milyon TL.

 

 

1980’Lİ YILLARIN BORÇLARINI ÖDÜYORUZ

 

 

40 Milyon TL’lik bir bedel davası bulduk kucağımızda. 1980’li yıllardan kalan bir sorun vardı. Tapu Tahsis Belgeli vatandaşlara yeri veremeyince bedelini ödemek zorunda kalınmıştı. Emlak İşleri Müdürlüğümüz her yıl bütün bütçesini bu ödemelere ayırıyor. Fiyat düşmüyor, bugünkü değerlerden hesaplanıyor. Hizmet gelince değer yükseliyor, vatandaşın hakkını ödüyoruz. Hizmetten de geri kalmıyoruz.

 

 

GENÇLERİMİZE ÖNEM VERİYORUZ

 

Sultangazi için çocuklar ve gençler önceliğimiz oldu. Yol haritamızı belirlerken buna dikkat ederiz. Geleceğimizi emanet edeceğiz yavrularımızı daha yaşanabilir bir Sultangazi’de yetiştirmek ve ilçemizi yaşam kalitesi yüksek bir şehir statüsüne kavuşturmaktır. Gençlik Merkezlerimiz ile Spor Merkezlerimiz ile Halı Sahalarımızla bu alanı iyileştirmek istiyoruz. Kaynaklar talep ediyoruz ve karşılığını alıyor. 2017’de 16 halı saha yaptık. Çocuklarımız önemli bizler için. Kent Ormanlarımızın bakımını da yaparak daha fazla geliştiriyoruz. Parklarımız her yıl 20-25 park yapıyoruz. 284 parkımız var. 16 Parkımızı da tamamlayacağız. 300 park yapmış olacağız. 94 Parkımız vardı düşünün. Sayısal olarak m2 bazında 25 kat arttırdık. Vatandaşa nefes alacak yerler ürettik. Belli bir yerde imar toplayarak bu sorunu çözüyoruz. Eski Habibler de 1 dönümlük yer ayırdık. Yeşil alan üretiyoruz. Vatandaşa nefes aldırıyoruz.

 

YAPTIĞIMIZ İŞİN KULLANILABİLİR OLMASI ÖNEMLİ

 

 

Gençlerimizin gelişimini ve eğitimini destekleyici faaliyetler yapıyoruz. Açtığımız Bilim Merkezi örnek bir bilim merkezi oldu. Şu anda ilçeler arasında en iyisi oldu. 4 bin m2 alana sahip bir yer. İçerisinde Deney Laboratuarları, Spor Alanları, Kütüphaneler var. 17 bin kitap yükledik E-Kütüphaneye. Ders çıktıları alınabiliyor. 75. Mahallesi’nde son olarak müdahale ettik gençler bizden etüt merkezi bekliyordu kütüphane yapıyoruz. Cebeci’de de Spor Kompleksinin yanına Kreş ve Kütüphane kuruyoruz. Bu sene başlıyor ve bitecek. Başlanmış iş bitmiş iştir. Yazın Mobil Havuzlarla, Kışın Buz Pistleri ile Gençlerimizi gönderdiğimiz kamplar ile mutluluğu arttırıyoruz. Eskiden Sultangaziliyim diyemeyenler bugün bu ifadeyi kullanıyorlar. Onların mutluluğu bizimde mutluluğumuz arttırır. Yaptığımız işin kullanılabilir olması dolup taşması bizlere doğru yaptığımızı işaret ediyor. 3-4 ay sonra hastaneyi açıyoruz. Taksim İlk Yardım Hastanesi yandı ve müteahhitler ile görüştüm ve 2 ay öne çekilmesini istedim. Bu hastaneye ihtiyaç çok fazla. Haseki Hastanesi’ni de buraya taşıyacağız.

 

 

DAHA GELİŞMİŞ BİR SULTANGAZİ İNŞA EDECEĞİZ

 

 

Halkımıza bize verdiği destekten dolayı minnet borçluyuz. Faaliyet Dönemimizde emeği geçen Bürokratlarımıza da teşekkür ediyorum. Daha gelişmiş ve büyük Sultangazi’yi hep birlikte inşa edeceğiz.

 

 

Başkan Altunay CHP Grubunun eleştirileri için 2. kez kürsüye çıktı ve konuşmasını şu cümleler ile sürdürdü :

 

c82t1774.9f54

 

YATIRIMI MI KESECEĞİZ?

 

 

Geçen seninin bütçesi 335 Milyon TL. Bunun 60 Milyon TL’si borçlanma yetkisi. 275 Milyon TL ise İller Bankası ve Belediyemizin gelirleridir. Tutturamadı değil aştık. 9 Milyon TL İller Bankasından borçlanma ile kullandık 7 Milyon TL’sini ödedik. Devreden 2 Milyon 400 Bin TL borç var. 275 olan Gelirimiz 285 ‘e çıkmış. CHP Grubu 2015-220 Milyon TL ancak gerçekleşir demişti Bütçe için konuşmalarında. Bende dikkat edin 300 Milyon TL olur demiştim. Ön yargılar ile konuşmaya alışığız. 295 Milyon TL açık vermek değildir. Daha fazla kullanabiliriz. Yatırımı mı keseceğiz. Neden faaliyet dursun. Biz isteseydik hizmeti keser bu rakamı denk getirebilirdik. 27 Milyon TL’lik elektrik ile ilgili yatırım yapacağımızı söyledik. Yapmayalım mı diyeceksiniz? Bütçe bozulur mu diyeceksiniz?  Yatırım yapıyoruz arkadaşlar yatırımın yılı olmaz. Hizmet başlar ve bir sonraki yıl telafi ederiz. Fen İşleri Müdürlüğü için 90 Milyon da keserdik bunu denk getirirdik. Hizmeti kesmemiz mi isteniyor CHP Grubu tarafından ? Kazanan kim Sultangazi’dir !.. Şu Belediye Binası bugünkü şartlara kalsaydı 275 Milyon TL ödeyecektik 45 Milyon TL ile bitirdik. İyi ki o zaman adım atmışız.

 

 

BU İLÇEDE HİZMETİ KRALINA KADAR YAPIYORUZ

 

 

Alınan İller Bankası payı 3’te 1’in altına düşmüş durumda. Kendi imkanlarımız ile ödüyoruz. Gelirlerimize baktım, borçlarımıza ödediğimiz para gelirlerimizin 20’de 1’idir. Sultangazi’nin Kamu Kurum ve Kuruluşlarına borcu yoktur. Hiçbir yere borcumuz yok. Kredi borcumuz vardır o da 20’de 1 oranındadır. Satılık arsalara sataşma yaptınız. Devlete kadar taşıdınız bu sataşmaları. Bakanımız şöyle dedi her şeyi satıyorsunuz dediniz. Bunlara cevap verirsem utanırsınız. 1989 -1994 yıllarını biliyoruz. Zaruri işleri yapamıyordunuz. Çöpler sokaklardaydı bu kentte. Sular akmıyordu, vatandaş hava kirliliğinden ölüyordu. O günlerden geldik bugün bunların semeresini söyleyemiyorsunuz, okulun bahçesine bir tanesi çöp bırakmış onun fotoğrafını çekmişsiniz. Bu ilçede 469 ton çöp toplanıyor. Sadece atıklar çekyat vs 10 bin 300 ton toplanıyor. Yetmedi moloz topluyoruz. İnşaatlardan çıkartıyorsunuz. Hadi biz gidelim alalım diyoruz, 250 kamyon moloz aldık geçen sene. Bu ilçede hizmeti kralına kadar yapıyoruz. Eksiğimiz olur mu olur !.. Vatandaş bunu bırakabilir. Gidiyoruz çöp konteynırı koyuyoruz oraya vatandaş rahatsız oluyor. Sinek kokusu çekemiyoruz diyor. Biz o vatandaşı bekleyip ceza kessek adaletsizlikten bahsedeceksiniz. İnsanlara ceza kesiyor diyeceksiniz. İlçemizi birlikte temiz tutacağız. Alışkanlık var. Yapacağımız bir şey olacak. Zabıtayı dikeceğiz. Çöp bıraktırmamak için çabalayacağız.

 

 

EĞİTİME DE PARKLARA DA HER ZAMAN BAKACAĞIZ

 

 

Toplumu ayrıştırdığımızı mahallelere eşit davranmadığımızı söylüyorsunuz. Hayır. Parklar ile ilgili bir sayı getirdi arkadaşlarım 203 park yapmışız 76 tanesi sadece bu 4 mahalleye ait. 60 dönümlük yere pak başlıyor. Tam barajın kapaklarının üstüne Zübeyde Hanım Mahallesine. Diğer mahallelere m2 alanında haksızlık yapmayalım. 75. Yıl Spor Kompleksi bitti. Gazi Mahallesine Sosyal Tesis yapıyoruz. Zübeyde Hanım Mahallesi’ne hanımlar merkezi başladı. Aydınlatma çalışmaları da yapıyoruz. İhaleler bitti. Huzurevimiz orda. Siz mi yaptınız diyorsunuz. Biz çabaladık ta geliyor. Kendi imkanlarımız ile hizmet alacağız dersek ancak çöpü toplarız suyunu akıtırız. Park Bahçelere bakarız. Kim getirecek bu hizmetleri ? O zaman demeyecek misiniz “ Biz bu devlete vergi veriyoruz, filanca ilçe okul hastane yaptırdı ?” . Benim derdim bu ilçeye hizmeti getirmektir. İBB’de benim belediyemdir, Hükümet’te benim hükümetimdir. Mesele bu kaynakları bu ilçeye aktarabilmektir. Mesele onun mülkiyet sorunlarını çözüp okulu oraya taşıyabilmektir. 50. Yıl İlköğretim okulunda bir sınıfta 200 öğrenci vardı. Karşı binada ki iki katlı binadan yer tutulacaktı. Şimdi sınıf mevcudu ortalama 36’ya düştü. Eğitimde geldiğimiz nokta olağanüstü durumda.

 

GECEKONDU KONUSUNDA ENKAZ BEDELLERİNİ DE BİZ ÖDÜYORUZ

 

 

Milli Eğitimi beklemiyoruz. Okul gecikmesin diye yapıyoruz. Lise ve Orta eğitim sayısını 5’e katlıyoruz. Boş alanlara kadar girdik amfi tiyatrolar yaptık. Kültür İşlerinin harcamaları dediniz her sene defterlere varıncaya kadar biz veriyoruz. Şimdi Öğretmenevi yok eğitim bitti diyorsunuz. Öğretmenevi de yaparız. Seneye bunu çözeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenevi yapımını durdurdu. Takip edip çözeceğiz. Çevre ve Temizlik 42 Milyon TL. Yetmiyor bile. Park ve Bahçeler bakım yapıyor. Kırık salıncaklar değişmezse o parkların anlamı kalmaz. Bunlar hep harcamadır. Kent Ormanlarında bakımsız dediniz. Her sene bakımını yapıyoruz. Muslukları bile mevsim gelince takıyoruz.

 

 

ŞAŞA YOK RAMAZANLARDA ETKİNLİK VAR

 

 

Bu ilçenin barışı ve sulhu için imkanlarımızı Emniyet için seferber ederiz. Önemli olan o bölgeye gelenler huzurla durabilsin. Basın Yayın’ı her sene söylüyorsunuz. Her yerde Basın Yayın var. 4 Milyon TL bütçe ayırmışsınız. 2 Milyon kusur harcanmış. Biz de öyle şaşa yok. Kaç tane sanatçı getirmişiz? Yok getirmedik. Çok büyük geceler yapmadık. Ramazan da etkinlik yapıyoruz. Sponsorlar ile yemek veriyoruz. Abartıya kaçmıyoruz.

 

 

İBB KAYNAKLARIMIZI ALIYOR TABİİ Kİ HİZMET EDECEK

 

 

Satacaksınız diyorsunuz ! Sanko Sanayi sitesinin orada yer için 18 ayrı noktada takas gerçekleştirdik. 1 tane buldunuz. Dini Tesis alanına ayırdık. Yerinde Cami var. Tapu Tahsisini getirsin burada çözeriz dedik. Zübeyde Hanım Mahallesi’nde 1 buçuk dönümlük yer vardı. Bunları da söyleyin. Yeşillendirdik. Mecburiyetimiz yok. İmarlı yeri alıp bir yere vermek. Belediye Hizmet alanını alıp imara açmıyoruz. Yeşil alanı koruyoruz. 600 yataklı Hastaneyi İBB yapıyor. Avcılar’da Büyükçekmece’de de var. Sultangazi’de yapılınca laf oluyor. Biz tanıtımını yapıyoruz ve gurur duyuyoruz. Bir zamanlar İBB suları akıtamıyor çöpleri toplayamıyordu. Hizmet tabii ki yapacak. Tabela paralarımızı İBB alıyor. Her inşaatın otopark parası İBB’ye gidiyor. Gelmesi gerekiyor. O kapıları aşındırıp daha fazla hizmeti bu ilçeye kazandıracağız.

 

0

 

BAŞKA İLÇELERDE OLUNCA MEGA OLUYOR BİZDE OLUNCA OLMUYOR

 

 

MEGA Projelerimiz yok dediniz !.. Onun için mi CHP Lideri Hava alanı istemiyoruz dedi. Avrasya, Köprü istemiyoruz diyen sizsiniz. Bundan daha büyük bir proje olur mu ? Kuzey Marmara Bağlantı yolu ilçemizden geçinde MEGA Proje olmuyor. Beşiktaş’tan geçince MEGA Proje oluyor. Bu nasıl çelişki? Ben anlamıyorum.

 

 

ESER SİYASETİ HİZMET SİYASETİ YAPIYORUZ

 

Biz Eser Siyaseti Hizmet Siyaseti Yapıyoruz.  Sadece bu ilçeye değil bu ülkeye aynı bakış açısı ile bakıyoruz. Hiçbir vatandaşımıza faklı bakmadık aynı mesafede olduk. Aynı sıcaklıkta olduk olmaya da devam edeceğiz. Asla Mahalle Sokak ayrımı yok. Evimiz kabul ederek çalışıyoruz. Bu Milletin Haysiyetini kendi haysiyetimiz bilerek hizmet ediyoruz.

 

SİYASETİMİZİN MERKEZİNDE İNSAN VAR

 

Rapor resimlerle dolu dediniz ben tebrik ediyorum hazırlayanları. Yapılan hizmetleri iyi resmetmezseniz satmaz. Şimdi bakıyorum herkes okumuş. Düz yazı olsaydı kimse okumazdı. Hayali bir şey yok yapılanların resmi var. Hatıra ormanlarımız var. Bize teklif getirin yeşillendirelim ağaçları koyalım oraya.

 

HAYVANAT BAHÇESİ DE YAPILIR

 

 

3. Kent Ormanı çalışmasında Ağaç Gençleştirme çalışması yapıldı o çalışma bitmeden bu izni bize vermediler. Biz o hizmeti yaparız. Bu süreç dolsun yapacağız. Hayvanat bahçesi yapacağım demedim bu beni aşar. Bu hayvanat bahçesi ihale edilmişti. Paşa Torunları Davasına takıldı. Yoksa yer sorunu çözüldükten sonra Hayvanat Bahçesi olamayacak bir proje değil.

 

ALMAYALIMDA ÇÖP MÜ OLSUN ?

 

Geri dönüşüm ile ilgili Finlandiya örneğini verdiniz. Orada kurallar farklı işliyor orada. Ne kadar çöp atarsan ayrıştırırsan sana bedel öderim diyorlar. Ayrıştırırsan sana öderim ayrıştırmaz isen sen ödersin diyorlar. Vatandaş buna dikkat ediyor. Geri dönüşümü almazsak çöpe gidecekti. Maliyet artacaktı.

 

AVM OTOPARKIMIZ YETMEYECEK

 

İBB’nin Veterinerlik Merkezi var. Yanı başında da bizim var. Oraya gelen hayvan o merkezde müdahale görmeden gitmiyor. Biz o merkezin yanında daha pasif kalıyoruz. O hizmet orada görülüyor diye. Mesele hizmetin görülmesidir. Diğer ilçeler bazında ise minimum düzeydeyiz. Son yağan yağmurlarda Otoparkımız su aldı. Biri haber mi verdi size bilmiyorum. Hemen gereken yapıldı. AVM’ye otoparkımız yetmeyecek. O otoparkımızı da kullanacağız. Piyasada da durgunluk var. 4 ay sonra hayat normale döner. AVM karşısına hastane ve üniversite yapılacak.

 

OKUL BAHÇESİNDE GECEKONDU SORUNUNA BAKACAĞIM

 

Okul Bahçesinde ki Gecekondu meselesinde ise okul bahçesinde kalmıyor gece kondu okul bahçesine basıyor. 5’te 4’lük bölümü özel arazide kalıyor. Okula zarar vermemek için kaldı. Okulun içinde top sahası yaptık. Okul arazisini temizleriz. Çıkışta bir daha bakacağım o konuya.

 

UYUŞTURUCU HEPİMİZİN SORUNU

 

Uyuşturucu meselesi de sadece Belediye’nin uhdesinde çözülecek bir iş değil. Hep birlikte çözeceğimiz bir konu. SUBÜD’te hizmet veriyoruz. 80 kişi tedavi ediyoruz. Siz de bir dernek kurun. 8 Kişi de siz tedavi edin. Yeşilay’da çok güzel işler yapıyor. Kaymakamlık ve Belediyemize yönlendiriyor. Habibler Mahallemizde aile sağlık merkezinin yanında bir merkez yapıyoruz. Merkez, Sırf Uyuşturucu Müptelaları için yapılıyor. Tadilatları yapılıyor. Ciddi bir mesele. Eğitim ve düzenli takip ile hepimizin takibi ile olur. Emniyet tedbirleri ile bitirmeye çözüm üretmeye çalışacağız.

 

BU İLÇE BİZİM

 

 

Daha iyi olması için emek sarf edeceğiz. Bu ilçe bizim. Bugün yönetimde biz varız yarın bir başkanı olur. Önemli olan 39 ilçede örnek gösterilmesidir. Tekstilciler, Ayakkabıcılar ve sanayi siteleri var. İnsanımızın iş ihtiyacı buradan sağlanıyor. 40 bin Suriyeli var. Bu insanlara kucak açıyor. Suriyeli insanlarımızda bu sektörlere sağladığı katkı da göz önüne alındığında yarınlara daha umutlu bakıyoruz. Lehimize çevirmenin gayretinde oluruz. Birden çekilirlerse ne yaparız diye tedirginliğe düşüyor işadamlarımız. Sultangazimizi büyük atılımlara hazırlamalıyız.

 

Altunay’ın konuşması bittikten sonra CHP’li Sait Coşkunoğlu’nun Başkan Altunay’ın CHP’nin Genel Politikalarına karşı söylemlerine cevap hakkı kullanılmasına Meclis Başkanı Av. Hacı Orhan tarafından izin verilmedi. Başkan Altunay’ın konuşması Ak Partililer, Ak Partili Meclis Üyeleri ve Bürokratlar tarafından uzun süre alkışlandı. iyasi partiler adına söz alan Meclis üyelerinin görüş, öneri ve değerlendirmelerinin ardından 2017 yılı faaliyet raporu oylamaya sunularak oy çokluğu ile kabul edildi.

 

4

1

2

5

6

DSC_0609

DSC_0613

DSC_0615

DSC_0617

DSC_0619

DSC_0623

DSC_0634

DSC_0640

DSC_0641

DSC_0643

DSC_0648

DSC_0650

DSC_0667

DSC_0670

DSC_0672

DSC_0675

DSC_0679

DSC_0686

DSC_0687

DSC_0696

DSC_0700

DSC_0702

 

Genel - 11:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.