10° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.07
  • DOLAR 5.34

İYİ PARTİ’DEN KADIN BULUŞMASI

Genel - 16 Ocak 2018 15:27 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

 

İYİ Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı Cebeci Mahallesi Kadın Kolları Üyeleri ile akşam çayında buluştu. Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Kemal Taştemir : “ İYİ Parti kadın hareketidir. Genel Başkanımız Meral Hanım’ın izindeyiz. İlçemizde güçlü olalım, bir olalım ve iktidar olma yolunda ilerleyelim.” dedi.

 

 

İYİ Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı Cebeci Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerindeki Joy Kafeteryada partili kadınlar ile buluştu. Yaklaşık 100’e yakın kadının katıldığı toplantıda iktidar olma yolları tartışıldı. Toplantıya İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Merrin Önder Hasipoğlu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Elmas Giragos konuşmacı olarak katıldı. İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de kadınlara destek olmak için toplantıyı takip etti.

 

DSC_0265

 

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Kemal Taştemir hareketin kadın hareketi olduğunu vurgulayarak şunları söyledi : “ İyi Parti kuruldu ve sizlerin öncülüğünde çok engeller aşacağız inşallah. Kolay bir iş yapmıyoruz. Kolay bir işe talip olmadım. İçerisinden geçirdiğimiz zor süreçte kimsenin yapamadığını yapıp Meral Hanım bir hareket başlattı ve onun yanında olmamayı biz kendimize yakıştıramazdık. Onun o cesaretinin yanında durmak şeref veriyor bizlere. Meral Hanım’ın Cesur Yüreğinin yanındayız. Sultangazi zor bir ilçe, sıkıntıları çok. İYİ Parti’ye ilgi oldukça yoğun. Sosyal Medya’dan ulaşanlar çok. Hiçbir siyasi partiye üye olmayanlar partimize ilgi gösteriyor. Sultangazi’de beklediğimden daha fazla ilgi var. Şimdi ilçe binamızda bulunduğumuz kat bize yetmiyor ve en üst büyük kata taşınacağız. Ak Parti’de 15 yıl önce ev ev dolaşarak iktidar oldular. Siz Kadın arkadaşlarımız da İYİ Partiyi evlere giderek anlatmalısınız. Eğer bu düzen böyle giderse çilenin büyüğünü kadınlar çekecektir. İktidar olamaz isek gerçek acıyı hepimiz yaşayacağız. Kadının kimliğinin 3. sınıf hal aldığı bir durumu yaşıyoruz. İYİ Parti kadın hareketidir. Genel Başkanımız Meral Hanım’ın izindeyiz. İlçemizde güçlü olalım, bir olalım ve iktidar olma yolunda ilerleyelim.”.

 

 DSC_0277

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Merrin Önder Hasipoğlu’da toplantıda söz alarak Kadınların Hareket için önemli olduğunu ifade etti ve konuşmasında : “ Milliyetçi Hareket Partisi’ne yıllarca gönül vermiş Milletvekili Adayı olmuş biriyim. Çok küçük yaşlarda siyasetin içerisinde buldum kendimi. Bulgaristan Türküyüm. 1978 göçmeniyim. Vatan kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilenlerdenim. Çünkü biz vatan topraklarını bırakıp ana vatana geldik. Vatan kaybetmenin ne demek olduğunu bilen atalarımızın çocuklarıyız. Derdimiz Türkiye’yedir. Bu hareket bizim Kuva-yı Milliye Hareketimizdir. Ülkenin yeniden Mustafa Kemal Atatürk çizgisine kavuşması gerekmektedir. Türk Milletini yeniden bayram sofrasına oturtmak için yola çıktık. Küpeli bir damat, tesettürlü bir gelin, başı ışık bir kız, mine etekli bir hanım, doğulu damat, balkanlı gelin herkes olacak bu hareketin içinde. Beraber oturduğu bir sofrada herkese eşit duracak bir Bayram Sofrası hayalimiz. Ayrıştırmayacağız asla. Türk Toplumunu yeniden bir arada tutmak için Genel Başkanımız Meral Hanım’ın da dediği gibi Kadın Hareketi’nin öncüleri olarak bu görev size düşüyor. Bunu sizinle başaracağız. Kadınları iktidar yapacağız. Cumhuriyetçi kadınlarımızın ruhu ile bu işi başaralım. İktidar olalım. Ülkemiz adına beraber el ele inelim sokaklara vatan elden gidiyor ekonomimiz zor durumda diyelim. Gerçekleri anlatalım. Evlatlarımız için bunu yapmak zorundayız. İyi Parti’ye destek olun. İyi Parti’ye güç verin.” dedi.

 

Toplantı kadınlarını sorularının cevaplanması ve kadın üyelere parti rozeti takılması ile son buldu.

 

DSC_0258

DSC_0264

DSC_0267

DSC_0269

DSC_0271

DSC_0274

DSC_0277

DSC_0290

DSC_0295

Genel - 15:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.