Açık
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.37

CHP NEFERİ SÖNMEZ’İN HESAP SORMA VAKTİ GELDİ !..

Genel - 12 Ocak 2018 00:17 A A

 

 

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

 

 

Büyük Haksızlığa Uğradı, Görülmemiş Tiyatronun Aktörü Yapılmak İstendi, Disiplin Soruşturması Geçirdi, Aklandı, Yılmadı, Kaçmadı, Küsmedi, Pes Etmedi, Örgütü Sahip Çıktı, Baskılara Rağmen İlçe Kongresi’nde Adeta Tarih Yazdı…

 

 

 

Sizleri merakta bırakmayayım. Bahsettiğim kişi CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez ‘den başkası değil.  Başkan Sönmez için kendisine haksızlık yapan ve siyasi kumpas kuran yoldaşlarından sandıkta hesap sorma vakti geldi çattı !..

 

 

77

 

 

NELER YAŞANMIŞTI ?

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çanakkale Kocatepe Kamp Alanı’nda gerçekleştirdiği Adalet Kurultayı’nda alkol tüketimi safsatası ile disiplin soruşturması geçiren ve o gün Çanakkale’de bile olmayan CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez kendisine Siyasi Kumpas Kuran Yoldaşlarına sandıkta hesap sormaya hazırlanıyor. Dönemin CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın talimatı üzerine CHP İl Sekreteri Hakkı Sağlam ve ekibi Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez’i asılsız olarak karalamıştı. Haberimiz ulusal medya’da yer bulmuş, kumpas operasyonu Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Bay Canpolat “ U ” dönüşü yapmış, iddialar safsata çıkmış ve soruşturmada Başkan Sönmez deliller ışığında aklanmıştı.

 

cats

 

Gazeteciler süreci takip etti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ” Siyasi Kumpas’ı” gördü. Bağcılar İlçe Örgütü Başkanlarını yalnızlığa terk etmedi. Başkan Sönmez partisine küsmedi, suskunluğunu korudu, CHP için mücadelesine devam etti. Ve beklenen gün geldi çattı !..

 

CHP İstanbul İl Örgütü Cumartesi günü 36. Olağan Kongresini yapacak 654 delege İl Başkanı ve Kurmaylarını belirleyecek. Adaylardan biri Başkan Sönmez’e kurulmak istenen başarısız Siyasi Kumpas’ın baş aktörü Dönemin CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, diğer isim ise CHP Parti Meclisi Üyesi Dr. Canan Kaftancıoğlu.

 

 227334

 

 

SANDIKTA HESAP SORULUR !..

 

 

CHP Bağcılar İlçe Örgütü kararını kesin ve net olarak “ BLOK ” şekilde açıkladı. CHP’nin Bağcılar İl Delegasyonunun 16 üyesi firesiz CHP Parti Meclisi Üyesi Dr. Canan Kaftancıoğlu yanında olduklarını deklare etti.

 

 

26854902_2125009807788117_1310892710_o

 

Konu ile ilgili Gazetemizin ulaştığı CHP’nin Gerçek Dürüst Neferi Kıdemli Siyaset İnsanı CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez açıklamalarda bulundu. Kendisine yapılan haksızlıklar ile ilgili “ biz onları unuttuk, eskiyi konuşmak istemiyorum, şimdi partimizi iktidar yapma vakti, hedefimiz 2019, biz parti içi demokrasi yarışı için il kongremize hazırlanıyoruz. ” diyerek başladığı cümlelerine şöyle devam etti ; “ İstanbul Kongremizde Dr. Canan Kaftancıoğlu’nu blok olarak destekleyeceğiz. İstanbul için bir ilk ve tek karardır bu. 39 ilçede tek blok listeyiz bu anlamda. Her şeyden önce 2 yıldır mevcut yönetim kucaklayıcı olmadı, benden ve benden olmayanlar olarak ilçe başkanlıklarını ayrıştırıcı olarak devam etti. Zorlamayla bu işler olmuyor. CHP buna boyun eğmez. Başarılı olamadı. AKP’den bir farkımız vardı. Canan Hanım’ın birleştirici olacağından eminim. Buna inancımız il delegasyonumuz olarak tamdır. CHP’ye yakışır bir kadın lider çıkartmamız lazım. Örnek olarak İyi Parti’nin Genel Başkanı Kadın. Avrupa’nın en zor siyasi atmosferine sahip kenti olan İstanbul’da kadın lider ile kentimizin yönetimine Sosyal Demokrat anlayışı kazandırabiliriz. CHP’yi iktidar kılabiliriz. Her kadın delegenin kendine yakın kadını desteklemesi lazım. Kadınlarımız Canan Hanım’a destek olmalıdır. İBB’de de bize yol açacaktır. 2019 öncesi genelde ve yerelde kadın seçmenlerin üzerinde tesiri olacaktır. Sokaktan gelen ve çalışan bir isim. Parti Meclisi’nde de çalışmaları başarılıdır. Barış ve Demokrasi içerisinde tüm ilçe başkanlıklarımızı kucaklayarak yol yürüyeceğiz. Delegasyonumuza sesleniyorum ve açık destek çağrımızı yineliyoruz. ”.

 

Ne diyelim yapılan hiçbir haksızlık kimsenin yanına kar kalmıyor. Demokrasilerde hesap sormak sandık başında oluyor. Başarılar Başkan Sönmez, Başarılar Dr. Canan Kaftancıoğlu.

Umudunuzu kaybetmeyin Türkiye’nin aydınlık günleri yakın… HAK-HUKUK-ADALET vurgusunun egemen olduğu bir kongre temennisi ile esen kalın kıymetli okurlarım…

26827693_2125009837788114_1763543451_o

 GAZETECİ ENGİN BELLİ VE CHP BAĞCILAR İLÇE BAŞKANI MURAT SÖNMEZ SOHBET EDERKEN

 

 

 

 

Genel - 00:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.