10° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.07
  • DOLAR 5.34

SULTANGAZİLİ CHP’LİLER 2019’A KÜSKÜN YÜRÜMEYİN !..

Genel - 30 Kasım 2017 01:40 A A

Gazeteci-Engin-Belli

 

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

 

Kıymetli okurlarım sözlerime başlamadan söylenecek çok şey olduğu için köşe yazım biraz uzun oldu. Sabırla okuyacağınızı ümit ederim.

 

Yerel Siyaset ve Yerel Gazete olgusu ayrılmaz bir bütündür. Ulusal Medya’da yer bulamayacak haberler Yerel Medya’da haber olur. Kimi haberler ise Manşet dahi olur. Ulusal Medya da Yerel’i takip eder çoğu zaman tabiri caiz ise nal toplar.

 

 

Hepinizin bildiği üzere İstanbul Siyaset Arenasında Muhalefet Partilerini yakından takip ediyoruz. İcraatlarını, Projelerini, Milletin yanında ki Duruşlarını, haklı ve yerinde Protestolarını haberleştiriyoruz. Haberin Kılcal Damarı Yerel Medya’da emek veren pek çok meslektaşım ile özellikle Muhalefet Cephesinin seslerine ses katıyoruz. Halka ulaşan hizmetin kalitesinin sağlam güçlü muhalefet ile artacağının farkındayız. Onlarca kez yüzlerce kez bu cümleyi kurdum. Kurmaya da devam edeceğim.

 

 

Yapıcı olan her eleştirinin altına imza atmaya, özünde muhalif olma özelliğini taşıyan mesleğim Gazetecilik gereği, hazırım. Bunu gururla yapıyorum. Ancak havanda su döven, sözde muhalefet yapayım derken ya da kongre salonunda yenilgi alınca kıymetli kadrosu ile ortalıktan kaybolan muhalefet mensuplarını hiç tasvip etmedim. Amaçları koltuk değil de inandıkları uğruna 1 oy bile alsa partileri uğruna çalışanları ayakta alkışladım. Öyle de yapmaya devam edeceğim. Sultangazi’nin şimdilerde Ana Muhalefeti olan MHP’den örnek verecek olur isem Salih Çay bir önceki kongrede Başkan Yusuf Özel’e karşı aday olmuştu ancak şimdi yüzünü gören yok !..

 

 

Konuyu dağıtmadan sözü fazla uzatmadan CHP nezdinde bazı konuları ele alacağım. Akşam saatlerinde Sultangazi Siyaset Arenası’nın yakından tanığı Belediye Başkan Adaylığı da yapmış isim olan Av. Ali Acar’ın daveti üzerine karşılıklı bir çay içtik ve sohbet ettik.

 

Bugünlerde CHP İlçe Başkan Adaylığı’na soyunan Av. Ali Acar Gazetemizde de yer alan Sur Manşet olan çağrısını şu sözler ile yineledi :

 

 

Yaklaşık 40 önce Mahalle Delegasyonları şekillendi ve seçimler son buldu. CHP yönetimini seçecek Delegeler ortaya çıktı. Bu süreçte Kırmızı Liste ile Delegasyon seçimlerine giren arkadaşlar ile birlikteliği düşündük. Partinin büyümesi ve güçlenmesi için çabalarımız oldu. Yol ve Metotlar uygulamamıza rağmen, Mavi Liste olarak adlandırdık kendimizi, bu süreçte Kırmızı Gruptan olumlu yanıt bulamadık. Beyaz Liste ile temaslarımız da oldu. Komitemiz ile görüşmeler sonuçsuz kaldı. Gerekçeler sunularak görüşmeler önlendi. İkili bir yapıda güçlü bir kadro vurgusu belirtmemize rağmen Kırmızı Liste olumlu yaklaşım sergilemedi. Bu hafta sonu Delegelerimiz ile buluşacağız. Değerlendirme yapacağız. Akabinde Beyaz ve Kırmızı Listeye de son çağrılarımızı yapacağız. Önümüzde ki hafta neden ve niçinler açıklanarak Delegelere Adaylık sürecimizi deklare edeceğiz. 2019 zor olacaktır. Siyasetin zorluklarını da biliyoruz. Sultangazi’de ki çağrımızı yenileceğiz. Sosyal Demokrat İktidarı tesis etmek için, 2 yıllık süreçte, parti içi çekişmeye son vermemiz lazım. Güçlü bir iktidar inşa etmeliyiz. Gelin Birlik Olalım çağrısını yeniliyorum. Hem Murat Poyraz Bey’e hem de Bezat Ünal Bey’e çağrımı sizler aracılığı ile yineliyorum.

 

Evet, Ali Bey’in haklı sebepleri var. Bu çağrı kolay değil. Sorumluluk ister. Sultangazi’de 8 bini aşan üyesi bulunan Ana Muhalefet partisi kongreye gidecek. 24 Aralık’ta son iki yıldır sokakta, protokolde, etkinliklerde olmayan kör topal ilerleyen yönetim son bulacak. Örgüt toplantıları bile yapılmadan halktan kopuk yönetim kadrosu gidecek, yerini pırıl pırıl hayalleri olan iktidar hedefi olan aktif siyaset anlayışına sahip isimler koltukları dolduracak. Sevindik mutlu olduk !..

 

88

 

CHP 24 ARALIK’TAN SONRA AYAĞA KALKMAYA HAZIRLANIYOR

 

 

Peki bu ayağa kalkma nasıl sağlanır ? Elbette 3 adaylı olması muhtemel kongreden bir yönetim çıkacak. Kulis bilgilerine göre en çok delegeye hakim grup Beyaz Liste yani Murat Poyraz Önderliğinde ki ekip olarak gözüküyor. Sonrasında Kırmızı Liste yani Lider Bezat Ünal ardında ise Mavi Liste yani Öncülüğünü Av. Acar’ın yaptığı ekip kongreye hazırlanıyor. Poyraz ve Ünal Adaylıklarını resmen açıkladı. Acar cephesinden ise resmi bir Adaylık ilamı yok henüz. Her üç aday da birbirinden kıymetli. Çalışma istekleri de var.

 

2019’da ülke çapında sert rüzgar esecek. Siyaset Arenası nezaketten uzaklaştı. Kaba sözler hakim. Yumuşayacak gibi de gözükmüyor iklim. Demokrasi yarışı diyenler olabilir. Adayların çok olması Demokrasi yarışıdır. Ancak 2019 Ezber bozacak. Kimse kimseyi ve kendisini kandırmasın. CHP’de dahası muhalefet partilerinde parti içi seçimler küskünlükler doğuruyor.

 

 

AV. ALİ ACAR’IN BİRLİKTE BİR YÖNETİM HAYALİNİ DESTEKLİYORUZ

 

 

Muhalefeti ve aktif rol alan isimleri biliyoruz. Artık sayılı günler kaldı kongreye. 2019’a bir üye bile olsa küskün girmeyin. Sultangazi’nin demografik yapısını gören Meral Akşener dahi Alevi-Bektaşi oylarına göz dikmiş durumda. Alevi Yurttaşların oyuna talipliğini Alevi Bektaşi inancına sahip Başkan Kemal Taştemir ile İYİ Partiyi güçlendirerek duyurmuş durumda. Teşkilatlanırken de bunu saklamıyorlar aksine avantaja çevirip oylara talipler. Oy alırlar mı ? Sandıkta göreceğiz.

 

 

CHP Sultangazi için riskler ortada. Feodal ilişkiler ağırlıkta. Muhalefet Cephesinde rakipler güçlü. Bizlerin buradan çıkardığımız sonuç şu : Aralık ayında ki kongreye gönül ister ki uzlaşı hakim olsun, üç grubun olmazsa olmaz isimleri ilçe muhalefetine lazım ya da en azından, Demokrasi yarışı diyoruz hepimiz, iki adaylı bir seçim olmalı. Kıdemli Siyaset İnsanı Murat Poyraz küskünlüklerden yana değil. Bunun altını açıkça çiziyor. CHP’nin Kırmızı ve Mavi Listesi üzerinde biz uzlaşı olması Sultangazi Muhalefeti için hayırlı olacaktır. Başkanlığa çok takılmayın sonuçta bu bir ekip işidir !.. Partinin kanaat önderlerinin şapkalarını önlerine alıp 2019’u düşünmesi lazım.

 

 

Biz sözümüzü söylemiş olalım ve tarihe not düşelim istedik. Karar 416 delegenin olacak. Bu delegelerin de seçim satında olmadığını fark eder isek bunları da buradan bu köşeden duyurmaya çalışacağız. Okey masalarında 101 atan, rakı sofralarında meze olanları fotoğraflıyor üyeler ve bizlere ulaştırıyor. Zaman zaman liste başlarına atıyoruz bu fotoğrafları. Üzülüyoruz !..

 

 

CHP GÜÇLENSİN İSTİYORUZ, CHP ANA MUHALEFET GÖREVİNİ SULTANGAZİ’DE ÜSTLENSİN ARZUSUNDAYIZ !..

 

 

Bağcı ile işimiz yok üzümün tadına bakmak istiyoruz !.. Ha şimdi bazı isimler diyebilir “ Yahu Gazeteci bizim parti içi meselemize niçin müdahale ediyor ?” !.. Arkadaş şirket yönetmiyorsunuz ! İlçeye yeni gelen Kaymakam Uğur Kalkar’ı İlçe Başkanı Mustafa Tiryakioğlu ziyaret bile etmedi !.. CHP bu ülkenin kurucu partisidir !.. Esentepe Mahallesi’nde bilgilendirme toplantısı oldu CHP neredeydi ? Yayla Mahallesinde oldu CHP neredeydi ? Kastamonu Günleri oldu CHP neredeydi ? Spor Kulübünün karşılaşmaları oluyor CHP nerede ?

 

İyi ki CHP’nin bazı kıymetli neferleri var, iyi ki CHP’nin meclis üyeleri var !.. Geçenlerde gerçekleşen Emniyet Müdürlüğü’nün Huzur Toplantısı’nda CHP’li olduğunu bildiğimiz Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun vardı. Oradaydı. Ancak Muhtar kimliği ile katıldı. Konuşmada yaptı mahallesi adına sorunlara başarı ile dikkat çekti. Bizde de videosu mevcut. Yaşanan tartışmayı kendisi anlatır herhalde sorulur ise. CHP yönetimi niçin insanları yalnız bırakıyorsunuz eleştirinin yapılacağı uygun yerlerde ? CHP’nin yok oluşu izahatın önüne geçiyor. CHP Yönetiminden niçin kimse katılmıyor ilçe sorunlarını dile getirmiyor merak ediyoruz ?

 

80 bini aşan CHP seçmeninin kaderi oylanacak !.. İlçe muhalefetini teslim edeceğiniz seçime gidiyorsunuz. Hadi bir an önce yapın şu seçiminizi de çıkın artık Sultangazi Seçim Satına !.. Ayrılıkta azap birlikte hayır vardır !.. Sonra Atı Alan Üsküdar’ı Geçti denince üzülmek kırılmak yok !.. Gazetecilere ses veren Muhalefet Cephesinden başta MHP sonrasında BBP, Saadet ve İyi Parti var zaten. CHP ağırlığını kimse yok sayamaz ancak sağlam muhalefete ulaşın. Bizden söylemesi !..

 

Kendi payımıza CHP içerisinde kırgın olduğumuz isimler var, üzdüğümüz isimler var, bizler Gazeteci olarak bunlara son vermeye de hazırız. Gazetemiz ve sayfaları sonuna kadar açıktır.

 

Esen kalın kıymetli okurlarım, umudu yitirmek yok, Türkiye ve Milletimiz güzel günleri görmeyi hak ediyor ve güzel günler yakındır …

 

99

Genel - 01:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.