11° Sisli
 • EURO 6.08
 • DOLAR 5.37

HİÇ KUSURA BAKMAYIN HEPİMİZ SUÇLUYUZ !..

Genel - 25 Kasım 2017 00:13 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

 

 

Sultangazi’de önceki gün meydana gelen alacak verecek kavgası az kalsın cinayet ile sonuçlanıyordu.

 

Kıymetli okurlarım bugünkü köşe yazımda toplumun gözü önünde gerçekleşen olayda ” Kim suçlu ? “ sorusunu sorup konuyu irdeleyeceğim.

 

Önce Gazetemizin özel olarak ulaştığı güvenlik kamerası görüntüleri ile neler yaşandı kaleme alacağım ;

 

 

Sultangazi’de yaşayan iki arkadaş Okan Duman ( 29 ) ile Nihat Tilkici ( 36 ) arasında 300 TL olan alacak verecek için günlerdir süren bir sözlü tartışma vardı. İki arkadaşın da çevresi konudan haberdardı. Öyle ki sözlü tartışma önceki gün bıçaklı silahlı kavgaya dönüştü. İkili aralarında borç yüzünden önce telefonda birbirlerine küfür etti, rest çekti ve ardından düello için Atatürk Bulvarı Kim Market önünde buluşmak üzere randevulaştı.

 

Akşam saatlerinde iki arkadaş söz kesilen yere gitti ve herkesin gözü önünde düello başladı. Tilkici cebinde getirdiği bıçağı çekti Duman’ı kovalamaya başladı. Yakaladığında ise boğazını kesmek için hamle yaptı. Bu sırada çevreden yetişen bazı vatandaşlar Tilkici’nin elinden bıçağı aldı ancak bu kez de Duman yanında getirdiği ruhsatsız silahı çekti ve ard arda Tilkici’ye kurşun yağdırdı. Tilkici çıkan kurşunlar ile yaralandı. Elinden yaralanan Duman koşarak evine gitti ve elini sardı. Tilkici ise çevreden yetişenlerin yardımı ile hastaneye kaldırıldı.

 

 

Duruma Sultangazi Asayiş Bürosu Dedektifleri el koydu. Duman’ın adresine gidildi. Duman karşısında polisleri görünce zorluk çıkartmadan teslim oldu. Gözaltına alınan Duman, “ kendisinden alacağım vardı vermiyordu bir de üzerine telefonda küfür etti, bana saldırınca dayanamadım, yanımda getirdiğim silahı ateşledim, pişmanım. ” dedi. Hem saldırgan hem mağdur olan Tilkici de yaralı yatağında üç aşağı beş yukarı aynı ifadeyi verdi. Duman sorgusunun ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tilkici ise yaraları iyileşinceye kadar tedavi görecek.

 

 

Konu üzücü !.. Konu toplumun ne kadar duyarsız ve suçlu olduğunu gözler önüne seriyor !..

 

Neva AVM’de temizlik işçisi olarak çalışırken aylarca maaşını alamadığı için işten ayrılan Okan Duman ekonomik buhran içerisinde işsiz sokaklarda geziyor. Kafeteryalarda ikram edilen çayları içip sıkıntılarını kimseye yansıtmamaya çalışıyor. Nihat Tilkici ise seyyar satıcılık yaparak hayatını kazanıyor. İki genç adam toplumda kendisine yer bulamamış ekmek kavgası vererek hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor.

 

 

Pırıl pırıl iki yürek düellolaşıyor. Hem de toplumun gözü önünde. Sultangazililerden duyduğuma göre Okan Duman silahlı yaralama olayını gerçekleştirmeden konuyu onlarca kişiye bahsediyor. Kimse al sana 300 TL bitirin şu husumeti demiyor !.. Dahası kimse Duman’ı durdurabilecek etkili cümleleri kuramıyor olsa gerek ki üzücü olay meydana geliyor.

 

16603034_157239594781106_9071646528399465629_n

 

Okan Duman’ı yıllardır tanırdım. Sessiz kendi halinde bir gençti. Desteklerimi hiçbir zaman esirgemedim. Ama bizlerinde kıt imkanlar ile sürdürdüğümüz hayatlarımız var. Bazen Sultangazi’de kafeteryalarda karşılaşırdık. Duman heyecanla beni gördüğünde yanıma oturup sıcak bir çay içer ve “ Engin Ağabey yaz beni de yaz, hakkım yenildi, varoşların gençlerini de yaz, bizim halimizi de yaz, sokaklarda işsiz çaresiz onlarca, yüzlerce gencin hikayesini de yaz, ben örnek olayım yaz beni yaz Ağabey !..” diyordu.

 

Ekran Alıntısı

 

Kısmet bu güneymiş Okan !.. Öz eleştiri yapacak olur isem ; Keşke dediğin bu haberi zamanında yazabilseydim Okan !.. Keşke sokağın sesine ses katabilseydim !.. Belki bir şeyleri değiştirebilirdim !..

 

Sosyal Devlet olamayışımızın, gençlerimize sahip çıkamayışımızın, varoş ta olsa ilçelerimizde gençlerimize ne kadar sahip çıktığımızın en büyük örneği oldun Okan !.. İki arkadaşı hiç değmeyecek 300 TL için birbirine kırdıran sistemin tekrar sorgulanması gerekliliğini gözler önüne serdin.

 

Vahşete yamak kalmıştı !..

 

Biri sokak ortasında boğaz kesmeye çalışıyor biri silahını acımasızca ateşliyor. Sultangazi’nin gençlerine sahip çıkılmalıdır ; Kaymakam Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, CHP İlçe Başkanı Mustafa Tiryakioğlu, İyi Parti İlçe Başkanı Kemal Taştemir, BBP İlçe Başkanı Nail Gün, STK’lar, Dernekler, Spor Kulüpleri … Lafa gelince mangalda kül bırakmayan iş adamlarımız !.. Sözüm size !..

 

Ekran Alıntısıt

 

Hiç kusura bakmayın hepimiz suçluyuz !.. Toplum olarak ihmalimiz var !.. O silahta hepimizin parmak izi o bıçakta hepimizin eli var !..

 

Gençlerimizi istihdam edemiyoruz !.. Gençlerimizi sokaktan kurtaramıyoruz !.. Üç kuruş kar edeceğiz mantığı ile binlerce göçmene sigortasız iş veren işletme sahipleri biraz da bu ülkenin gençlerine sahip çıkın !.. Hayalleri olan insanları bıçak ve silahlı kavgaya iten nedenler irdelenmelidir !.. Bu olay son olsun ibret alalım !..

 

Hepimiz “şapkamızı önümüze alıp düşünmeliyiz” !.. Bizler Gazeteciler olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız, kararlıyız, ya siz Sultangazililer ?

 

Esen kalın kıymetli okurlarım, güzel haberlerde buluşmak dileğiyle umudunuzu yitirmeyin, Türkiye ve Aziz Milletimiz aydınlık günleri hak ediyor !..

 

 

88

Genel - 00:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • m..b 25 Kasım 2017 20:45

  Neva avm de ıkısı ıle beraber calısan bırıyım.Gercektende ıkısınıde cok ıyı tanırım ıkısıde pırlanta gıbı ınsanlar. bırı okan a karsı cıktıgında karsısında NIHAT ı bulurdu ıkısı de bırbırını kollar savunurdu. Bı anlık sinir insana nelerı yasatıyor

 • Engin Belli 25 Kasım 2017 20:54

  okan’ın parasını versinler bari. adam cezaevinde. hatırlat lütfen. yoksa buradan onların işçinin hakkını yediklerini haber yapacağız. Saygılar. Engin Belli

 • m..b 26 Kasım 2017 01:56

  Engın bey bızım hatırlatmamız ınanın hıc bır seyı degıstırmıyor. Degıl Okan ın parası Sahsen benım dahı dışimi tırnagıma katıp calıstıgım gunlerın parasını alabilmiş degılım. Oradan hak ettıgı ucretı alamayan Nice Nıhat lar Okan lar var.

 • Mervan Can 29 Kasım 2017 18:27

  Abi yazaemisin neva AVM de calisan kimse parasını alamıyor hepsi . mağdur ediliyor belediye kendi parasını alıyor ama demiyor ki bu işçiler parasını alıyor Cahit bey hergun orda ve eminim ki bilgiside var