11° Sisli
 • EURO 6.08
 • DOLAR 5.37

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN “ BİZ PABUÇ BIRAKMAYIZ !..”

Genel - 9 Şubat 2017 20:48 A A

Fatih’te CHP ve Ak Parti’den oluşan iki kutuplu Belediye Meclisi’nden ve alınan kararlardan kamuoyunu bilgilendirmek için görevimiz olan Gazeteciliği yapıyoruz. Mesleğimizin doğası gereği oturumlarda alınan kararları eleştiriyoruz ve doğru yapılanlar için haberlerimizde “ bunu doğru yaptınız Fatihliler için bu kazanım oldu” diyoruz.

 

Ancak CHP Fatih Belediyesi Meclis Grubu haberlerimizde ki eleştirilerimizden son 8 aydır oldukça rahatsız. CHP Grubu istiyor ki her zaman “ şeyh uçmaz mürid uçurur ” misali övgü dolu haberler yapalım. Olmaz Fatihli CHP’liler olmaz !.. Biz sizi her zaman eleştireceğiz. Eleştiriye açık olacaksınız.

 

Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu “özgür basın” derken siz bu özgürlüğü kısıtlamaya çalışıyorsunuz. Olmaz biz buna izin vermeyiz. Siz Yerel Gazetecilere bırakın Komisyonlarda olan bitenlerden haber vermeyi Meclis Gündemini bile kaçırıyorsunuz. Yani haber yapacak materyalleri vermiyorsunuz.

 

Bu çok umurumuz da oluyor mu ? Hayır !.. Çünkü biz sizin üç beş kuruşa satın aldığınız Gazeteci olmayan ulufecilerden değiliz. Biz gerçek habercilik yapan mesleğinde 17. yılana giren Gazetecileriz. Aslında 8 aydır rahatsızlığınızı bize sözde Ekonomik Baskı yaparak ta gösteriyorsunuz. Gazetemize abone olan Fatihli esnaflara ulaşıp aboneliklerini iptal ettiriyorsunuz. Ak Parti ile oturumlarda olduğu gibi sokaklarda da kol kola gezip Gazetemize karşı kara propaganda yapıyorsunuz. CHP’nin Siyasi Ahlakına Yakışmıyor !.. Gazetemize ilan reklam vermiyor, verdirmiyor dahası verenin de önüne geçiyorsunuz. Sizlere “Niçin ?” diye sorduğumuz da bizlere Baba Mesleğini icra eden Meclis Üyesi Av. Ceylan Türkoğlu gibi “ bizi koparmaya mı çalışıyorsun ?” tepkisi veriyorsunuz. Yine oturumlarda “Ak Partili Abonelikleriniz artmış hayırlı olsun diyerek” iktidar partisine aba altından sopa gösteriyorsunuz. Meclis Başkanlığına “ Gazetecilere Yüz Vermeyelim ” diyerek şikayet dahi ediyorsunuz. Bazılarınız haddini aşıp “ Yazmayın yeter, bu iş başka boyut kazanacak ” diyerek tehdit bile ediyor.

 

Gazetelerin tek gelir kaynağı Reklam, İlan ve Gazete Satışıdır. Sözde baskı yaparak sizi eleştirmemizin önüne geçmek istiyorsunuz. Bakın sizin baskınız Gazetemizde ekonomik anlamda “ Darı ambarında zerrecik ” etkisi yapıyor. Tehditlerinizi ise biz umursamıyoruz. Size Pabuç Bırakmayız bunu anlayın artık. Siz bize lütfen Reklam İlan vermeyin Gazetemizi satın almayın ama insanlara kara propaganda da yapmayın. Emek ve Ekmek ile oymayı bırakın. Sırf İmar ve Hukuk Komisyonu üyeleri Mimar Coşkun Yeşilyurt ve Av. Ceylan Türkoğlu’nu görevlerini yapmadıkları gerekçesi ile eleştiriyoruz diye bize cephe alıyorsunuz.

 

page

 

Sizin “özgür basın” nidalarınız sahte !..  CHP Fatih Belediyesi Meclis Grubunda iyiki Fazıl Uğur Soylu var ve Meclis Üyeliğini layıkıyla yapıyor. Biz eleştirilerimize devam edeceğiz. Yılmayacağız, Tehditlerinize aldırış etmeyeceğiz. Tehdit ve Ekonomik Baskı zihniyetinize cevap olarak Fatih Sokaklarında Dolaşıp Meclis Oturumlarını Takip Edip Özgürce Haberlerimizi yapmaya devam edeceğiz. 2016 yılının olduğu gibi 2017 yılı da size hayırlı olsun.

 

 

djc

Genel - 20:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Ahmet kaya 9 Şubat 2017 21:52

  Son kongreden sonra gelen yönetim çok vaadler vermişti, bir tanesini yerine getirmediler
  Birde 2019 da belediye bizim diyorlar. ya milletle dalga geçiyorlar. yada kendileri çok içmiş uçuyorlar.
  İstanbulda CHP fatih kadar pasif teşkilat yok. Dediğiniz gibi Fazıl Uğur Soylu web sitesi ve sosyal medya paylaşımlarını takip ediyoruz bizde kendisine teşekkür ederiz.

 • ABDULLAH GÖZAYDIN 9 Şubat 2017 22:00

  Tecrübeli Gazeteci Arkadaşımız Engin Bellinin bu şikayetlerine bizde katılıyoruz.
  12 senedir CHP fatih aleyhine bir kelime haber yapmamıştık (YANLIŞ YAPMIŞIZ) Demokratik olmalıymışız, Son birkaç aydır CHP fatihin eksikliklerini okuyucularımızla paylaşıyoruz.. Sen misin eleştiri yapan Nerede ise bizi infaz edecekler adeta…
  Bizim reklam dahil hiçbir gelirimiz yoktur, Gönüllülerle siz halkımıza hizmet ediyoruz.
  Fakat Bunca hukuksuzluğun yaşandığı fatihte mecliste soru önergesi verip , sözlü eleştiri yapmak muhalefet değildir.
  CHP nin zaten sayısal hiçbir gücü yok, Hukuksuz uygulamaları yargıya taşımaları lazım. Kişisel olarak FU. Soylu bunu yapıyor diğer 11 chp üyesinin bu konuda siftahı yok. bekliyoruz inşaallah görevlerini yaparlar, yoksa bizden günah gitmiştir