Son güncellenme :14.01.2018 22:47

Anasayfa > Genel, Güncel Haberler, İstanbul, Manşet, Son Dakika > CHP’Lİ KAFTANCIOĞLU’NA İLK TEPKİ SORUŞTURMA OLDU

14.01.2018 Paz, 22:47

İl Başkanı seçildi ama Savcılıktan ilk tepki Soruşturma ile oldu. CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden terör propagandası yaptığı iddiası ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı.

 

Twitter’dan açıklama yapan Kaftancıoğlu, ” Bir doktor ve bir anneyim. Bütün yaşamımı insan hakları mücadelesine adamış biri olarak daima terörü ve terör örgütlerini lanetledim! Tüm amacım ve çalışmalarım Türkiye Cumhuriyeti devletini yüceltmek olup saraya dair eleştirilerim de bu sorumlulukladır.” dedi.

 

Kaftancıoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda terör propagandası yaptığı iddia edilerek ihbarda bulunuldu. Paylaşımları incelemeye alan başsavcılık, paylaşılan tweetleri tutanak altına alarak Kaftancıoğlu hakkında soruşturma başlattı.

 

CHP il Başkanı Kaftancıoğlu hakkında, “PKK ve DHKP-C propagandası”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını aşağılamak”, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlarından soruşturma başlatıldığı belirtildi.

 

Ekran Alıntısı

 

Savcılığın hem DHKP-C hem de PKK propaganda suçlamasını aynı dosya üzerinden yürütmesi akıllarda soru işareti oluşmasına neden oldu. Birbirinden ayrı fraksiyona sahip Terör Örgütlerinin aynı kişi tarafından propagandasının yapılabilmesini CHP’liler mantıklı bulmadı. Ana Muhalefet cephesinde soruşturma sonucu merakla bekleniyor.

 

26853904_2126359244319840_2133704398_o

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.